GMINNA  BIBLIOTEKA  PUBLICZNA
W  PILCHOWICACH

44-145 Pilchowice  ul. Świerczewskiego  1
Tel.: (032) 235-62-86 
POWRÓT DO AKTUALNOŚCI


Życzenia Bożonarodzeniowe
Plakat: książka na zimowe wieczory
Ogłoszenie
Konkurs najpiękniejsze życzenia

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Pilchowicach włączyła się do ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez Instytut Książki „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Każdy trzylatek, który wraz z rodzicami odwiedzi bibliotekę i zostanie do niej zapisany, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek.


Narodowe Czytanie 2018 w Gminie Pilchowice odbyło się w Pilchowicach w Sali Damrota 5. Tegoroczną lekturą było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. W akcję Narodowego Czytania zaangażowali się przedstawiciele władz samorządowych, członkowie stowarzyszenia Pilchowiczanie Pilchowiczanom, mieszkańcy gminy oraz bibliotekarze. Jak co roku uczestnikom spotkania udzieliła się wyjątkowa atmosfera. Nie co dzień bowiem dzieło wybitnego klasyka jest publicznie czytane przez mieszkańców naszej gminy. Dla sympatyków literatury wydarzenie to wpisało się już na stałe w kalendarz wyjątkowych spotkań z twórczością klasyków polskich. Dziękujemy za zaangażowanie i już dzisiaj zapraszamy na Narodowe Czytanie za rok.

Fundacja Nowoczesna Polska zaprasza do odwiedzenia prowadzonej przez siebie biblioteki inernetowej WolneLektury.pl
Projekt Wolne LekturyW czasie dożynek w sołectwie Pilchowice dzieci wykonały prace plastyczne z których powstał dożynkowy pociąg. Wszystko widać na zdjęciach. Dożynkowy pociąg na początku zabawy i na końcu.
Zobacz zdjęcia(kliknij)

Klauzula Informacyjna RODOGminna Biblioteka Publiczna w Pilchowicach składa serdeczne podziękowania Publicznemu Przedszkolu w Wilczy a szczególnie grupie Muchomorków która z okazji „Dnia Bibliotekarza i Bibliotek”, pod kierunkiem pani Iwony Pietruchy przygotowała przepiękną inscenizację pt.: „Spotkanie bajek”.Lista laureatów konkursu na najlepsze życzenia wielkanocne(kliknij)Treść zwycięskich życzeń wielkanocnych(kliknij)Regulamin Konkursu
Formularz Zgłoszeniowy>
Regulamin konkursu


Formularz zgłoszeniowy
Regulamin konkursu


Formularz zgłoszeniowy


Plakat
Regulamin konkursu


Formularz zgłoszeniowy


Plakat
Regulamin konkursuZałączniki:
Program konferencji
Formularz zgłoszeniowy
Informacje o konferencji
Szczegóły konferencji


Festyn z okazji Dnia Dziecka. 29.05.2016r. Targowisko w Pilchowicach. Serdecznie zapraszamy !


Ferie zimowe z Biblioteką 2016 w ZS Pilchowice
REGULAMIN UCZESTNIKA ZAJĘĆ(kliknij) OŚWIADCZENIE(kliknij)


REGULAMIN KONKURSU RYSUNKOWEGO(kliknij)

Ogłoszenie


Gminna Biblioteka Publiczna w Pilchowicach prowadzi kursy komputerowe dla osób dorosłych. Do udziału w nich serdecznie zapraszamy zwłaszcza seniorów. Zajęcia prowadzone są w filii w Żernicy i Wilczy. Zapisy telefonicznie lub osobiście we wszystkich placówkach Gminnej Biblioteki Publicznej.